به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان فیروزه جلسه هماهنگی اجرای برنامه های اطلاع رسانی و اجرای بسیج ملی تغذیه با حضور کارشناس مسئول و کارشناسان واحد بهبود تغذیه محیطی برگزار شد.

کارشناس مسئول واحد بهبود تغذیه شبکه بهداشت گفت: در شرایط فعلی اپیدمی بیماری کووید-19، رعایت اصول تغذیه سالم در کنار رعایت پروتکل های بهداشتی حائز اهمیت بوده و تلاش برای افزایش آگاهی ، ارتقا نگرش و عملکرد خانواده ها در خصوص تغذیه سالم با استفاده از ظرفیت های درون بخشی و بین بخشی در ایام بسیج تغذیه با تاکید بیشتری دنبال خواهد شد.
سیما اخروی افزود: درصد ابتلا به بیماری کووید-19 در افراد مبتلا به بیماری های غیرواگیر از جمله، بیمارهای قلبی عروقی، کبدی، پرفشاری خون، دیابت، آسم و مشکلات تنفسی، بیماران سرطانی و مبتلایان به اضافه وزن و چاقی بیشتر بوده و این موضوع اهمیت تبعیت از یک الگوی تغذیه ای سالم جهت تقویت سیستم ایمنی و حفظ سلامت بدن را آشکار می سازد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: دوازدهمین بسیج ملی تغذیه امسال از ۱۵ تا ۳۰ دی ماه با شعار" تغذیه ،کرونا ، واکسیناسیون " در سراسر کشور برگزار می شود تا با اطلاع رسانی صحیح و استفاده از تمام ظرفیت ها جهت ارتقاء دانش تغذیه ای مردم برنامه ریزی شود.