به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان فیروزه، جلسه هماهنگی و برنامه ریزی جهت آموزش و اطلاع رسانی با موضوع پیشگیری از شیوع موج ششم کووید-۱۹ و سویه اومیکرون با حضور کارشناسان آموزش و ارتقاء سلامت، مدارس و پیشگیری و مبارزه با بیماری های واگیر شبکه بهداشت و درمان در اداره آموزش و پرورش شهرستان فیروزه برگزار گردید.
کارشناس پیشگیری و مبارزه با بیماری های شبکه بهداشت و درمان در این جلسه با اشاره به راه های پیشگیری از بیماری کرونا و مقابله با سویه اومیکرون اظهار داشت: واکسیناسیون، استفاده از ماسک، فاصله گذاری فیزیکی، شستن دست ها، برقراری تهویه مناسب و رعایت بهداشت فردی مهم‌ترین راه های مقابله با شیوع موج ششم می باشد.
مهدیه فهیم پور با تاکید بر قدرت سرایت پذیری بالا و شباهت علائم سویه اومیکرون با سرماخوردگی افزود: درصورت مشاهده هرگونه علامت نظیر تب، آبریزش بینی و ... در دانش آموزان یا کارکنان ضمن جلوگیری از حضور وی در مدرسه، بایستی فرد دارای علائم جهت انجام رپیدتست در اسرع وقت به مراکز خدمات جامع سلامت ارجاع داده شود.
کارشناس مسئول واحد آموزش و ارتقای سلامت شبکه بهداشت، با تاکید بر نقش سفیران سلامت دانش آموزی گفت: سفیران سلامت دانش آموزی با جلب همکاری سایر دانش‌آموزان مدرسه در انجام فعالیت‌های بهداشتی و ارائه مطالب مرتبط در زمینه پیشگیری از کرونا نقش موثری در حوزه آموزش و پیشگیری از موج ششم کووید-19 ایفا میکنند.
الهام تشدیدی با اشاره به کمپین "برای هم بمانیم" افزود: کمپین آموزشی "برای هم بمانیم" با هدف آمادگی و آموزش گروه های هدف مختلف از جمله دانش آموزان با هدف ترغیب و تشویق عموم مردم به واکسیناسیون و رعایت پروتکل های بهداشتی در شهرستان فیروزه در حال اجراست و با استفاده از ظرفیت سامانه دانش آموزش شاد و بارگذاری مطالب در راستای تونمند سازی و آموزش دانش آموزان و خانواده های آنان برنامه ریزی شده است.