شامگاه سه شنبه بیست و دوم تیرماه، دو فیلم کوتاه ضربان زندگی و مرتضی با حضور مسئولان دانشکده علوم پزشکی و هنرمندان نیشابوری اکران شدند.
فیلم کوتاه ضربان زندگی به کارگردانی محسن باطانی و فیلم کوتاه مرتضی به کارگردانی علیرضا جوکار و به تهیه کنندگی دانشکده علوم پزشکی نیشابور برای حضور در جشنواره های روایت همدلی و سیمرغ آماده شدند و طی مراسمی با حضور دست اندرکاران اکران شدند و از تمامی بازیگران و عوامل پشت صحنه قدردانی بعمل آمد.
فیلم مستند داستانی "مرتضی" روایت مستندی است ازاجرای طرح (شهیدحاج قاسم سلیمانی) و تلاش مدافعان سلامت و جهادگران بسیجی را در بحران کرونا به تصویر کشیده است.این مستند داستانی کوتاه به کارگردانی علیرضا جوکار به زندگی فردی به نام مرتضی، خادم یک مسجد می پردازد که آرزوی اعزام به عنوان مدافع حرم را دارد امامشکل جسمی دارد ودر دوران شیوع کرونا به دلیل تعطیل شدن مسجد دچار تنهایی شده است و اتفاقاتی که برای او پیش می آید او را به مسیری مقدس سوق می دهد.
فیلم کوتاه "ضربان زندگی" به زندگی فردی به نام ناصر برومند که در این فیلم شخصیت دکتر متخصص می‌باشد اشاره دارد. ناصر در دوران شیوع بیماری کرونا شبانه روز در بیمارستان به سر می‌برد به طوری که همسر و فرزند او هفته هاست او را ندیده اند. ناصر در شبی که تولد فرزندش است قصد رفتن به منزل را می‌کند. ناگهان با صحنه ای مواجه می شود که به خاطر تعهدات پزشکی اش در بیمارستان می ماند.
بیش از یک سال است که جهان درگیر بیماری کرونا است و در این شرایط، کارکنان درمان در خط مقدم نبرد با این ویروس تا پای جان ایستاده اند. دانشکده علوم پزشکی نیشابور به پاس زحمات مدافعان سلامت و حمایت از هنرمندان شرکت کننده در جشنواره سیمرغ در تعاملی سازنده با انجمن سینمای جوان و اداره ارشاد اقدام به تولید فیلم های کوتاه مستند کرده است تا بتواند بدین طریق گوشه ای از زحمات این قشر فداکار را به تصویر بکشد.
در مراسم اکران خصوصی این فیلم ها معاون فرهنگی و دانشجویی دانشکده مهندس منصور نعیم آبادی، رئیس اداره فرهنگ وارشاداسلامی:علیرضا سیدآبادی ، رئیس انجمن سینمای جوان: مسعود سلیمانی سپهر، سرپرست روابط عمومی و امور بین الملل دانشکده: مهندس رضاپارسا، دبیر کارگروه تخصصی توسعه دانش هنر و سلامت دانشکده: دکتر ماروسی، منتقد هنری، نویسنده و پیشکسوت هنرهای تجسمی استاد حسن ناظر نیشابوری ، مدیر عامل موسسه هنرهای نمایشی بابک آقای حسین لطف آبادی، مدیر کانون بسیج هنرمندان شهرستان موسی نوکاریزی، و بازیگران و عوامل اجرایی این فیلم ها در محل آمفی تئاتر دانشکده بهداشت حضور داشتند.